.

"עוד חוזר הניגון"

סמינר מזמר במדינות הבלטיות בעקבות שורשיהם של יוצרים עבריים

מסע היסטורי מוסיקלי בארצות הבלטיות

עם מוקי צור, לֶלי שמר, סי היימן ועֹפֶר גביש

הפקה: ורדה בלום VTrvel מקבוצת B.D.Graiver

היכן כתבה לאה גולדברג את ביכורי שיריה? היכן נולדו הוריה של נעמי שמר? היכן נולד נחצ'ה היימן (אפילו הוא לא ידע את הכתובת...)? איפה קרא הירש גליק בפעם הראשונה את שיר הפרטיזנים? היכן פעל אבא קובנר, הפרטיזן ומיוזמי "הבריחה"?

על שאלות אלה ואחרות ניתן תשובות בסיפור ובזמר, ממש במקומות בהם קרו. והכל בסמינר המזמר שיצא מוילנה ממש ביום השואה, יעבור בקובנה, ויסיים בריגה ביום הולדתו ה-85 של נחצ'ה.

תקציר תוכנית הסמינר:

2.5.19 - המראה בבוקר שלמחרת ערב יום השואה, היישר לוילנה. ביקור בגיטו ועריכת טקס בתיאטרון הנוער. בערב, אירוע "סיפור ושיר" בהנחיית עפר גביש, על שירי הפרטיזנים שיצאו מוילנה. מוקי צור יספר על ספרו החדש על אבא קובנר ועל מאבקו בזמן המלחמה ואחריה ורעיון תנועת הבריחה. ללי שמר, תספר על משפחתה הוילנאית ועל שירי אמה הנקשרים לעיר.

3.5.19 - המשך סיור בוילנה, ביתו של הגאון, ביקור ברחוב בו נולדו סבא וסבתא של נעמי שמר. ללי שמר תספר על הקשר המיוחד של נעמי שמר עם וילנה. ביקור בפונאר ונסיעה לקובנה. בדרך שירה וסיפור עם מנחי הסמינר.

"משירי ארץ אהבתי" ערב סיפור ושיר עם שירי לאה גולדברג ומחברים ששורשיהם בקובנה וליטא. מוקי צור יספר על עליית "אחווה" לארץ ישראל ושורשי גדוד העבודה שבקובנה.

4.5.19 סיור בקובנה - בית לאה גולדברג, סיור עם מוקי צור בעקבות אנשי גדוד העבודה וארגון "אחווה". 

אחה"צ נסיעה לריגה. בדרך, שירה וסיפור עם מנחי הסמינר.

5.5.19 - סיור בריגה, ביקור בבית בו נולד נחום היימן. 
אירוע יום הולדת 85 לנחצ'ה בהשתתפות סי היימן ובחסות שגרירת ישראל בלטביה. משירי נחצ'ה ויוצרים נוספים ששורשיהם בריגה, שלום חנוך, חנן יובל ועוד.

טיסת לילה הביתה.

צוות סמינר "עוד חוזר הניגון" ליטא ולטביה 2019

לֶלי שמר, סי היימן, מוקי צור, עֹפֶר גביש

וכמה מילים עלינו

מוקי צור - היסטוריון, סופר, עורך ומורה. חוקר תנועת העבודה, העליה השניה והשלישית, התנועה הקיבוצית, וההתיישבות בעמק הירדן. כתב עשרות ספרים, מאות מאמרים, ביו הדמויות עליהן כתב וערך ספרים נמצאים, יהודה שרת, רחל המשוררת, אבא קובנר, פניה ברגשטיין. בשנת 2013 הדליק משואה בטקס המרכזי של יום העצמאות ה-65.

ללי שמר - בתה של נעמי שמר, ומשמרת זכרה. בעבר עורכת תוכניות במט"ח והיום עוסקת בהוראת תנועה בריאותית בשיטת מחשבת הגוף. מקדישה ממרצה וזמנה להנצחת דמותה של אמה. אוספת חומרים מעזבונה, חוקרת וכותבת על יצירותיה ומרבה להופיע ולספר על מה שמאחורי השירים המוכרים שלקחו חלק ביצירת תרבות הזמר בארץ.

סי היימן - זמרת, מוסיקאית, שחקנית ופעילה חברתית. מאז גיל 13 כותבת שירים (מילים ולחנים) שרה ומופיעה. שיריה עוסקים בנושאים חברתיים, פוליטיים ונשיים. לאורך כל השנים מנהלת "רומן" עם שירי אביה נחצ'ה היימן. הרבתה להופיע איתו ומקליטה גירסאות חדשות לשיריו. לאחר פטירתו יצאה בסיבוב הופעות, עם הגיטריסט אלעד שודלר, על "שירים מבית אבא". ב-2018, היתה סי שותפה למסע בו גילינו את הבית בו נולד אביה בריגה (לטביה). לקחה חלק בביקור בבית ובהופעה במוזיאון היהודי בעיר. 

עפר גביש - חוקר זמר עברי ומנחה שירה. מפרסם את סיפורי הזמר בספרים, בעיתונות, בתוכניות טלויזיה ורדיו. בין השאר בתוכנית ערב שבת של שמעון פרנס בגלי צה"ל. מפתח רעיון הטיול המזמר בארץ, ובשנים האחרונות מוביל טיולים כאלה באירופה בעקבות מקורות יוצרים יהודים וישראלים.

ורדה בלום - בעלת סוכנות VTravel - מפיקת הסמינר.

סוכנת נסיעות ותיקה. מארגנת טיולי תוכן, סדנאות צלום וקולנוע, טיולים קולינריים, טיולי יוגה, ומסעות שורשים. משווקת בבלעדיות כפרי נופש בהולנד, גרמניה, צרפת, בלגיה ואוסטריה. חופשות סקי עם הדרכה בעברית. חופשות משפחתיות באירופה, דרום אמריקה ואסיה.

והנה אחד הסיפורים, שסופרו בטיולנו הקודם בריגה ויסופרו שוב בסמינר הקרוב

איך הגיע נחום היימן ארצה

רוצים שנודיע לכם כשיצא טופס ההרשמה? זה המקום!

שם *
דואר אלקטרוני *
טלפון סלולארי *

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.